Teljeskörű mozgásszervi állapotfelmérés


Hogyan zajlik az állapotfelmérő vizsgálat?


A mozgásszervi állapotfelmérő vizsgálat minden esetben szükséges kezelés előtt, hiszen funkcionális diagnózis nélkül nincs kezelési terv, vizsgálat nélkül nem tudjuk meghatározni, hogy a terápiás eszköztárból mire van szüksége a páciensnek. Ekkor állítjuk fel a rövid és hosszútávú terápiás célokat is a páciens panaszai, motivációja, életvitele függvényében. A vizsgálat kicsit hosszabb időt vesz igénybe mint egy átlagos kezelés, körülbelül 60 perc időtartamú. 

A mozgásszervi állapotfelmérés egy részletes anamnézis felvétellel keződik, kikérdezzük a pácienst a jelenlegi és korábbi panaszairól, életviteléről, betegségeiről, korábbi sérüléseiről/műtéteiről. Amennyiben a páciens rendelkezik a panasszal összefüggő orvosi dokumentációval, azt feltétlenül hozza magával az első vizsgálatra. Fontos információkat tudhat meg a terapeuta a panaszok kialakulását illetően, valamint a lehetséges terápiás kontraindikációk is kiderülhetnek belőle.

Anamnézis felvételt követően megtekintjük a pácienst. Nézzük a testtartást különböző testhelyzetekben, a járást. A megtekintés fehérneműben történik hogy minél pontosabb képet kapjunk az esetleges asszimetriákról. Megtekintést követően megtapintjuk a lágyrészeket, csontokat, melyből számos információ származik a terapeuta számára. Ezt követően aktív és passzív mozgásterjedelem vizsgálattal, speciális tesztekkel és szegmentális vizsgálattal konkretizáljuk a panaszok kiváltó okait.

Végül a pácienssel közösen átbeszéljük a vizsgálat eredményét, megbeszéljük a rövid és hosszútávú terápiás célokat.


Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.